چسب تانگیت چیست؟

چسب های ساختمانی گروهی از چسب ها هستند که اغلب در ساختمان سازی به کار می رود. برخی از این چسب ها مانند چسب بتن بر پایه سیمان تولید می شوند.برخی دیگر مانند چسب های کاشی و سرامیک پایه پلیمر دارند و برای نصب انواع کاشی و سرامیک بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دسته دیگری از چسب های ساختمانی نیز وجود دارند که بر پایه پلی یورتان ساخته می شوند. این نوع چسب ها که بر اساس فوم حجیم شونده بر روی نقاط مورد نظر به کار می روند بای درزگیری و عایق بندی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از چسب های ساختمانی چسب پی وی سی نام دارد که برای چسباندن لوله و اتصالات ساختمان به کار می رود. بنابر این این گروه از چسب ها تعداد زیادی از محصولات را شامل می شوند که هر یک کاربرد به خصوصی دارند.

چسب پی وی سی یا پولیکا تانگیت نوعی چسب تک جزئی بر پایه رزین پی وی سی است. این محصول برای چسباندن لوله ها و اتصالات شبکه های آب و فاضلاب و همچنین اتصال صفحات پی وی سی و … به کار می رود. استفاده از این چسب نوعی جوش میان قطعت به وجود می آورد. در واقع پس از اعمال چسب بر روی سطوح مورد نظر نقاط چسب کاری شده حل می شوند و دو قطعه به هم متصل می شود. چسب های پی وی سی در دو نوع معمولی و فشار قوی تولید می شوند که بسته به نوع کاربرد استفاده می شوند.

از ویژگیهای چسب پی وی سی تانگیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاوم در برابر خوردگی

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

استحکام کششی

آب بندی اتصالات

مقاوم در برابر سایش و خراش

مقاوم در برابر ضربه

مقاوم در برابر شعله

قیمت مناسب

خشک شدن چسب پی وی سی تانگیت طی دو مرحله انجام می شود. در ابتدا چسب به سطح هر دو اعمال می شود. جوش اولیه ظرف مدت چند ثانیه برقرار می گردد. که در حدود 3 الی 15 ثانیه می باشد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که کوتاه بودن زمان جوش اولیه مزیت خاصی محسوب نمی شود. چرا که برای تنظیم لوله ها در جای خود به مدت زمان حداقل 5 ثانیه نیاز داریم. جوش ثانویه و نهایی چسب تانگیت هنکل نیز ظرف مدت 15 الی 30 دقیقه انجام می شود. در صورتی که قرار باشد لوله ها داخل زمین قرار داده شوند از 10 الی 12 ساعت باید صبر نمایید.