بهترین جرم گیر شیرآلات چه ویژگی هایی دارد؟ کاربرد جرم گیر شیرآلات برای چه چیزهایی می باشد؟ آیا می توانیم شیرآلات خود را به نحو احسنت جرم گیری کنیم؟ قبل از هرچیز این را بدانید که جرمی که روی شیرآلات شما به مرور زمان می نشیند بسیار خطرناک و دارای انواع میکروب ها می باشد. بنابراین دقت کنید که همانند بهداشت دستشویی و سینک دستشویی به جرم گیری انواع شیرآلات هم توجه داشته باشید.

در این مقاله به تشخیص بهترین جرم گیر شیرآلات می پردازیم. با فنی کالا همراه باشید.

بهترین جرم گیر شیرآلات چیست؟

شیرآلات به دلیل جنس و نوع آبکاری که دارند نسبت به سینک جرم خیلی بیشتری را به خود میگیرند. این موضوع سبب می شود که لکه ها خودشان را روی شیرآلات نمایان تر کنند. علاوه بر تمیز بودن، شیرآلات باید درخشان هم باشند یعنی کدر نباشند. برق انداختن شیرآلات حس تمیزی منزل را به شما می دهد. اما باید دقت کنید که این موضوع باعث آسیب رسیدن به آبکاری شیرآلات نشود و رنگ آن ها را از بین نبرد. روش های زیادی برای برق انداختن شیرآلات وجود دارد اما بعضی از آن ها بسیار مضر است. بنابراین قبل از امتحان ان روش ها حتما در موردش تحقیق کنید.

روش های تمیز کردن شیرآلات

با توجه به جنس شیرآلات ماده ای که برای آن ها استفاده می کنید باید متفاوت باشد. به طور مثال برای برخی از آن ها سرکه و برای برخی دیگر از شیرآلات جوش شیرین نتیجه ی بهتری را به ارمغان می آورد اما دقت کنید که گاهی ماهیت این دو ماده یکی است و در درخشانی و پاک کنندگی تفاوت چندانی باهم ندارند.

1- سرکه سفید. استفاده از سرکه سفید برای درخشان کردن و برق انداختن شیرآلات بسیار مفید می باشد. شما می توانید در این مراحل از مسواک هم استفاده کنید و روی شیر را کاملا با مسواک برق بیاندازید. به همراه سرکه سفید باید از آب گرم و یا ولرم هم استفاده کنید یعنی کمی سرکه را با آب مخلوط کنید و خالی از آن استفاده نکنید زیرا بسیار غلیظ است و ممکن است بوی آن برای مدتی از روی شیرآلات از بین نرود. سرکه حتما باید سفید باشد. کاربرد سرکه ی سیب و … برای تمیزکردن و برق انداختن مفید نیست. فقط سرکه ی سفید است که پاکیزگی و درخشانی زیادی را به ارمغان می آورد. بعد ار شستشو شیر را با آب سرد بشویید تا کاملا مواد سرکه و آب ولرم از روی آن برود. بعد از آبکشی هم برای جلوگیری از لکه های ناشی از آبکشی می توانید با یک پارچه ی تمیز روی شیرآلات را خشک کنید.

تمیز کردن شیرآلات

2- جوش شیرین. جوش شیرین برخلاف سرکه سفید خاصیت اسیدی ندارد و خاصیت آن بازی می باشد اما برای سفیدکنندگی و جلوگیری از کدر شدن شیر بسیار مفید است. بنابراین به شما پیشنهاد می دهیم اگر به سرکه دسترسی ندارید حتما از جوش شیرین استفاده کنید. طرز استفاده از آن هم مانند سرکه می باشد یعنی باید یک قاشق جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کنید و اجازه دهید آنها باهم حل شوند. سپس با آب سرد آن را بشویید و با دستمال خشک کنید.

جوش شیرین و پاک کردن شیرآلات

این دو موارد بالا کاملا مفید می باشند و به هیچ عنوان برای شیرآلات ضرری ندارند و جنس آن ها را خراب نمی کنند. پس می توانید از آن ها به راحتی استفاده کنید.

3- وایتکس. وایتکس یا همان آب ژاول یکی از قوی ترین پاک کننده ها و سفید کننده ها به شمار می آید. اما استفاده ی زیاد از آن منجر به خرابی شیرآلات می شود. زیرا خاصیت اسیدی آن بسیار بالا است و این موضوع باعث می شود که خورندگی ایجاد کند. وایتکس را به هیچ عنوان به تنهایی استفاده نمی کنند یعنی حتما با آب آن را مخلوط می کنند تا غلظتش را کاهش دهند. اما دقت کنید که این ماده به شدت برای پوست و مجاری تنفسی مضر است. هنگام استفاده باید حتما درب محیط را باز بگذارید تا دچار خفگی نشوید.

4- مایع دستشویی. معمولا برای تمیز کردن شیرآلات سفید باید از مایع دستشویی استفاده کنید زیرا شیرآلات سفید از همه ی رنگ ها و مدل های شیرهای دیگر بیشتر تحت آسیب دیدگی می باشد. بنابراین باید از موادی استفاده کنید که احتمال آسیب کمتری از داشته باشد.

بهترین جرم گیر شیرآلات کدام است؟

اما برای تشخیص بهترین جرم گیر شیرآلات باید به نکاتی توجه داشته باشید که بتوانید بهترین را تشخیص دهید.

مناسب محیط زیست. وقتی جرم گیری را مناسب محیط زیست می سازند یعنی کمترین خطر را برای سلامت انسان دارد و همچنین آسیبی به بدنه و جنس شیرآلات هم نمی زند.

قدرت جذب و نفوذ بالا. بهترین جرم گیر شیرآلات جرم گیری می باشد که قدرت نفوذ بسیار بالایی داشته باشد و بتواند میکروب ها چربی ها و آلودگی ها را به طور کامل از روی شیرآلات بزداید.

مقرون به صرفه. جرم گیر یک محلولی می باشد که به صورت زیادی استفاده می شود یعنی به طور متوسط هفته ای 2 الی 3 باز. به همین دلیل باید قیمت آن کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه باشد.

استفاده ی آسان. معمولا باید استفاده از آن کاملا سریع و آسان باشد. یعنی نیازی به انجام ترکیبات خاص و … برای استفاده از آن نباشد. معمولا حالت اسپری کردن راحت ترین حالت ممکن است. زیرا محلول را به راحتی روی شیر اسپری می کنید و با پارچه آن را خشک می کنید.

دارای قابلیت رسوب زدایی. بهترین جرم گیر شیرآلات جرم گیری می باشد که قابلیت رسوب زدایی هم داشته باشد.

خالی از هرگونه وایتکس و جوهرنمک. یک جرم گیر قوی جرم گیری می باشد که بدون استفاده از وایتکس و جوهرنمک در داخل مواد اولیه ی خود، توانایی تمیزکردن در حد وایتکس و جوهرنمک را داشته باشد.

قابلیت ماندگاری بالا. قابلیت ماندگاری بالا یعنی بعد از استفاده از این ماده باید زمان زیادی طول بکشد که ذوباره ی روی شیرآلات آلوده و کثیف شود.

بهترین جرم گیر شیرآلات را می توان جرم گیر شیرآلات سالمینو دانست زیرا این جرم گیر تمامی ویژگی های یک جرم گیر مناسب و خوب را دارد. کاملا با محیط زیست سازگار می باشد. در مواد اولیه و تشکیل دهنده ی آن به هیچ عنوان از مواد اسیدی و مضر برای سلامت انسان و همچنین جنس بدنه ی شیرآلات استفاده نشده است. همچنین قیمت آن مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد. شما می توانید از جرم گیر شیرآلات سالمینو به راحتی استفاده کنید زیرا استفاده از آن کاملا راحت می باشد و به صورت اسپری ای است.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها می توانید به صفحه ی اصلی خرید جرم گیر شیرآلات مراجعه کنید.